Παρασκευή 23 Σεπτεμβρίου 2011

Καλή Αρχή!!!

Με το δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στο πρωτάθλημα της Β' Κατηγορίας Δωδεκανήσου ο Α.Σ Τήλος. Η ομάδα μας στα πλαίσια της 1ης αγωνιστικής κέρδισε εντός έδρας τον Α.Ο. Σύμης με σκόρ 3-2.
Ο Α.Σ. Τήλος μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και προηγήθηκε με τον Κυριάκο Σακελλάρη στο 13ο λεπτό. Δεν πέρασε όμως αρκετός χρόνος και 7 λεπτά αργότερα η ομάδα της Σύμης ισοφάρισε σε 1-1 με τον Καραβαϊλη. Ο Α.Σ. Τήλος ο οποίος ήταν καλύτερος στο πρώτο μέρος κατάφερε πάλι να προηγηθεί με ένα σούτ εκτός περιοχής του Σταμάτη Νικόλη στο 35ο λεπτό και πέντε λεπτά αργότερα ο Μερκούρης Μόσχου με εκτέλεση πέναλτυ διαμόρφωσε το 3-1 το οποίο ήταν και σκορ ημιχρόνου.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι δύο ομάδες έχασαν αρκετές ευκαιρίες να σημειώσουν κι άλλα γκολ αλλά το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν σε 3-2 με τον Στεφάνου στο 65ο λεπτό, σκορ το οποίο έμεινε μέχρι την λήξη του αγώνα.
Κάθε αρχή και δύσκολη λοιπόν, όμως η ομάδα μας δείχνει χαρακτήρα από την 1η αγωνιστική του πρωταθλήματος.
Επόμενος αντίπαλος για τα "λιοντάρια" μας ο Πολυβώτης Νισύρου...